Eesti muuseumid

Siit lehelt leiad põnevat infot erinevate Eestis asuvate muuseumide kohta!

Laev ja eesti lipp

5 Tartu muuseumit, mis on väärt külastamist

Lõuna-Eestis asjub omajagu muuseumid, mida kindlasti tasub külastada. Siia lehele oleme aga koondanud viis Tartu muuseumit, mis on igati väärt külastamist. Loetelust leiad hea ülevaate järgnevatest muuseumitest: Eesti Rahvamuuseum (rahvakeeli ERM), Tartu Linnamuuseum, Laulupeomuuseum, Eesti Lennundusmuuseum ja Tartu Ülikooli muuseum. Vali välja oma lemmikud ja sisusta nädalavahetus Tartus muuseumi külastustega!

Eesti Rahva muuseum

Tartus asuv Eesti Rahva Muuseum (rahvakeeli ERM), on kultuuriloomuuseum Eesti rahva olemusest ja ajaloost. Asutati see küll aastal 1909 kui peale ‘oma maja’ saamist ning uuenduskuuri aastal 2016 on ERM Eesti üks suuremaid ja tuntumaid muuseumeid.

Sealt leiab esemeid ja lugusid, mis kajastavad eestlaste igapäevaelu läbi aegade. Muuseumis on kaks püsinäitust “Kohtumised” ja “Uurali kaja” ning nendele lisaks hulganisti ajutisi näituseid ning galeriisid. Muuseumis toimub ka peale näituste ka ligikaudu 600 üritust aastas.

ERMi kohta rohkem infot leiad siit.

Tartu Linnamuuseum

Tartu Linnamuuseumit külastades saab lähemalt tundma õppida kõike Tartu linna ajaloost. Antud muuseumi eesmärgiks ongi säilitada ja uurida Tartu linna läbi aegade. Linnamuuseum asutati aastal 1955, kuid aastal 2001 kolis muuseum uude hoonesse. Lisakas püsinäitusele “Dorpat. Jurjev. Tartu” on Tartu Linnamuuseumis ka hulganisti erinevaid ajutisi näitusi. See on muuseum, mida tasub külastada, et saada aimu Tartu linna olemusest ning selle arengust.

Tartu Linnamuuseumi kohta saad rohkem lugeda siit.

Laulupeomuuseum

Laulupeomuuseum on armas väike muuseum, mis tutvustab ja säilitab eesti kultuurilugu. Laulupeomuuseum asub Eestile vägagi olulises hoones, nimelt tegutseb see Vanemuise Seltsi endises majas. Samas hoones on ka toimunud Lydia Koidula rahvatüki “Saaremaa onupoeg” etendused, mis on olnud aluseks Eesti teatrikunstile. Laulupeomuuseum avati aastal 2007.

Loe lähemalt Laulupeomuuseumist siit.

Eesti Lennundusmuuseum

Langel asuv Eesti Lennundusmuuseum on kindlasti üks erilisemaid muuseumeid Eestis. Sealt leiab kõike Eesti lennunduse ajaloo ja säilitamise kohta. Eesti Lennundusmuuseum on suunatud just noortele lennundushuvilistele, et anda neile võimalus tutvuda erinevate õhusõidukitega. Ekspositsioonis on 32 lennukit ja plaanerit ning 6 helikopterit esindamas Euroopa ja USA lennutehnikat, aga ka õhutõrjerelvade esindajad – õhutõrjekahurid ja kõikide nõukogude ajal Eesti territooriumil paiknenud maa-õhk rakettide esindajad. Lennundusmuuseumi mudelikogus on üle 500 lennuki, kopteri ja raketi maketi.

Lennundusmuuseum avati aastal 2002 ning igal suvel toimuvad seal Eesti Lennupäevad.

Lennundusmuuseumi kohta rohkem infot saad siit.

Tartu Ülikooli muuseum

Tartu Ülikooli muuseumis saad lähemalt tuttavaks ülikooli rikkaliku minevikupärandiga ning võimaluse lugeda lugusid teadusest, kunstist, astronoomiast, meditsiinist ja tudengielust! Uudistamist, tegevusi ja põnevust jätkub nii suurtele kui ka väikestele külastajatele. Muuseumikülastus viib külastajaid läbi 7 korruse ajaloolise toomkiriku pööninguni välja. Tartu Ülikooli muuseumi eesmärk on olla silmapaistev loodus-, kunsti- ja teadusajaloo muuseumikompleks ning riiklikult ja rahvusvaheliselt oluline teadusasutus.

Tartu Ülikooli muuseumi kohta saad lähemalt uurida siit.

Ülejäänud Eesti kõige populaarsematest muuseumitest saad lähemalt lugeda aga siit.