Eesti muuseumid

Siit lehelt leiad põnevat infot erinevate Eestis asuvate muuseumide kohta!

Laev ja eesti lipp

5 Tallinna muuseumit, mis on väärt külastamist

Tallinnas asub hulganisti muuseumeid, kuid siia lehele oleme koondanud oma lemmikud viis Tallinna muuseumit , kuhu kindlasti tasub minna!

LENNUSADAM

Lennusadam on sada aastat tagasi Venemaa tsaar Nikolai II käsul ehitatud vesilennukite angaar, mis oli osa Peeter Suure merekindlusest. Arhitektuuriliselt on antud angaar tähelepanuväärne: esimesed suured raudbetoonkuplid maailmas, millel puudub täielikult sisemised toed. Vesilennukid seisid Lennusadamas kuni Teise maailmasõjani! Täna leiad Lennusadamast Allveelaeva Lembit, Jäämurdja Suur Tõll, Lennnusadama püsiekspositsiooni ning ka ajutisi põnevust pakkuvaid näitusi.

Tänapäeval on Lennusadam üks populaarsemaid laevanduse muuseumeid oma regioonis ning pakub põnevust ja külastusrõõmu kõikides vanuses külastajatele. Nii saab planeerida nii lastele kui täiskasvanutele giidituure ja ka sünnipäevapidustusi Lennusadamas. Lisaks muuseumile leiad sealt ka armsa MARU kohviku ning Meremuuseumi kingipoe.

Rohkem infot Lennusadama ja meremuuseumi kohta leiad siit.

Piletid ning Meremuuseumi kingipoe leiad siit.

BASTIONIKÄIGUD

Bastionikäigud ehitati Tallinnasse 17. ja 18. sajandi jooksul ning on täna avatud kõigile huvilistele. Käikude põhieesmärgiks oli luua varjend nii linnaelanikele kui ka sõjavarustusele, et vaenlase käest kaitstud olla. Bastionikäikudes saad rohkelt teada ajaloost ning elust Tallinnas alates juba aastast 1219. Käikudes on “Ajarännak” ekspositsioon, mis laseb külastajatel rännata läbi Tallinna kõiksugustel erinevatel aastatel.

Tasub meeles pidada, et käikudes on aastaringselt ca 10 kraadi sooja, niiet suvel on mõistlik soojemalt riietuda, et käikudes uudistamist täielikult nautida.

Loe Bastionikäikude kohta rohkem siit.

Tallinna vanalinn

MIIAMILLA LASTEMUUSEUM

Miiamilla lastemuuseum on Kadriorus asuv armas ja loov muuseum, mis on suunatud just pisematele huvilistele. Pea kõiki Miiamillas näitusel olevaid asju saab katsuda ja nendega mängida, sest just nii on lastel tore õppida.

Miiamilla lastemuuseumis on püsinäitusel erinevate teemadena käsitletud nii vana aega, kui loodust, ameteid, sõpru ja ka välinäitusel rohelist eluviisi. Miiamilla lastemuuseumis korraldatakse lastele ka tihtipeale põnevaid ning armsaid linnalaagreid.

Miiamilla lastemuuseumi kohta saad rohkem infot siit.

Kadrioru park

ENERGIA AVASTUSKESKUS

Energia Avastuskeskus erineb tavalisest muuseumist, kuid pakub oma interaktiivsuse tõttu huvi kõigile. Avastuskeskus muudab reaalteaduse põnevaks ja mõistetavaks igaühele. Põhiteemadeks on energia, valgus ning planeedid.

Energia Avastuskeskus asub Tallinna elektrijaama hoones ning on nüüd renoveeritud kaasaegseks ja vahvaks keskuseks. Lisaks demonstratsioonidele ja näitustele, asub avastuskeskuses ka planetaarium.

Energia Avastuskeskuse kohta saad rohkem lugeda siit.

LOODUSMUUSEUM

Hetkel on küll uus Loodusmuuseumi maja ehituses, aga senikaua saab vanalinnas asuvat vana hoonet julgesti veel külastada. Läbi kolme korruse saab avastada ja õppida palju erinevat Eesti looduse kohta. Muuseumist leiab nii geoloogia saali, kui ka Eesti soode ja metsade saalid. Oma interaktiivse olemuse tõttu pakub Loodusmuuseum põnevust nii väikestele kui ka suurtele loodusesõpradele.

Eesti Loodusmuuseumi kohta saad lähemalt uurida siit.

Seened

Lisaks Tallinnas asuvatele muuseumitele, saad lugeda ka Tartus asuvatest muuseumitest rohkem siit.